Statik Regülatör Statik Regülatör

Regülatör Nedir

Statik Regülatör

Mikroişlemcili Regülatör

Servo Regülatör

Trifaze Regülatör

Regülatör Fiyatları

Teknik Destek

Monofaze Regülatör

İletişim

Regülatör ( Voltaj Regülatörü ) ; çeşitli nedenlerle şebeke gerilimlerinde meydana gelen voltaj düşmelerinden veya voltaj yükselmelerinden dolayı ev, işyeri, fabrika vb. yerlerdeki cihazların zarar görmesini önlemek ve bu cihazlardan azami ölçüde verim alabilmek maksadıyla imal edilen elektronik veya elektromekanik voltaj düzenleyicilerdir.

REGÜLATÖRLERİN YAPISAL ÖZELLİKLERİ :

Servo Voltaj Regülatörleri nde kullanılan varyaklar Ruhstrat lisansıyla Türkiye'de imal edilmekte olup, VDE 0552 kalite standartına tamamen uygun varyaklardır. Varyak sarımına E sınıfı emayeli bakır tel kullanılmıştır. Tam yalıtılmış toroidler (nüve), yüksek özellikli, yapısı yönlendirilmiş, silisli saçtan imal edilmiştir. Ön kurutmadan sonra; yüksek kaliteli bir yalıtma verniği ile kaplanan nüve, atmosferi kontrollu bir fırında pişirilmektedir. Bütün Ayarlanabilir Toroidal Trafolar da, verimli ve hassas bir akım toplama fonksiyonu için, elektro grafitten mamul, hassas bir kömür kontak rulesi bulunmaktadır. Regülatör ün içinde yer alan bütün sigortalar, şalterler, ölçü aletleri ve anahtarlama malzemeleri en az TSE kalite belgeli markalardan seçilmektedir.

Varyakların kumandasında 12 VDC - SERVO motorlar kullanılmakta ve bu motorlar kontrol kartında bulunan TRIAC'larla kumanda edilmektedir. Regülatör ün giriş ve çıkışlarında uygun değerde NH bıçaklı sigortalar, Varyak ve elektronik kontrol devresinin beslemelerinde uygun değerli W-Otomat veya cam sigortalar kullanılmaktadır.Regülatör ün arıza yapması durumunda veya servis ve bakım amaçlı olarak regülatör ün devre dışı bırakılması gerektiğinde kullanılmak üzere MANUEL BY-PASS ünitesi bulunmaktadır.

Regülatör kontrol panelinde her faz için:
1-) Giriş voltajının var olduğunu gösteren lamba
2-) Çıkış voltajlarını gösteren bir adet voltmetre ve voltmetre komutatörü.
3-) Açma - Kapama ve By-Pass şalterleri bulunmaktadır.

trifaze regülatör

 

Regülatörler Nerelerde kullanılır
REGÜLATÖR: KOLAY ULAŞIM
Monofaze Regülatör Trifaze regülatör Regülatörler Voltaj Regülatörü
Servo Regülatör Statik Regülatör Mikroişlemci Kontrollü Regülatör Voltaj yükselmesi
Statik voltaj regülatörü Servo voltaj regülatörü Statik voltaj regülatörleri Servo voltaj regülatörleri
Elektronik regülatör Trifaze regülatörler Monofaze regülatörler Voltaj Regülatörleri
Regülatör Regülatör fiyatları Regülatör nedir Mikroişlemcili Regülatör
Regülatör Nerede Kullanılır Regülatör kullanım alanları Regülatör ne işe yarar Gerilim Regülatörü